Nie biegam by schudnąć- czyli 10 plusów aktywnego życia!

aktywność

Na zdrowy styl życia składa się wiele czynników między innymi dieta, długość snu czy aktywność fizyczna. Ta ostatnia wywiera ogromny wpływ na nasze samopoczucie! Niezależnie od tego co motywuje Cię do aktywności, ma ona ogromny wpływ na wiele dziedzin w Twoim życiu! Poniżej przedstawiam 10 zalet aktywności. Może to zachęci Cię do zwiększenia jej w ciągu dnia!

 

1.Walka ze stresem

Aktywność fizyczna to lekarstwo na stresujący dzień w pracy! Zmniejszy poczucie niepokoju i poprawi pamięć. Zapewniam Cię, że po treningu złość na szefa wyjdzie z głowy wraz z potem! Spróbuj!

2.Lepsze samopoczucie

Ruch sprawi, że pozytywnie wyciszysz negatywne emocje! To gwarancja poprawy nastroju i samopoczucia psychicznego!

3.Dotlenienie organizmu

Siedząca praca i brak ruchu? Poświęć chociaż 30 minut na aktywność. Poprawi ona sprawność Twojego serca, układu krążenia, zwiększy tętno i usprawni koncentrację.

4.Redukcja cellulitu

Regularna aktywność spowoduje napięcie naszej skóry, pobudzi krążenie i aktywuje większe spalanie tkanki tłuszczowej! Skóra stanie się bardziej jędrna i zdrowa!

5.Utrata zbędnych kilogramów

Kto walczy z nadwagą będzie zadowolony, że efektem ubocznym aktywności jest utrata wagi!

6.Jesteś zdrowsza

“W zdrowy ciele zdrowy duch” a skoro sport to zdrowie… Regularne treningi pomogą uniknąć nam popularnych chorób cywilizacyjnych np. depresji. Ruszaj się a Twój organizm Ci za to podziękuje, teraz i w przyszłości!

7.Bardziej pewna siebie

Sport zwiększa poczucie satysfakcji z siebie! Po za tym, gdy widzimy pierwsze efekty treningów i zdrowego stylu życia najzwyczajniej jesteśmy z siebie dumni, a to zwiększa poczucie własnej wartości!

8.Więcej siły

Już po kilku treningach zauważysz, że Twoja kondycja jest lepsza, wytrzymałość wzrośnie a Ty masz możliwość dać z siebie jeszcze więcej!

9.Tryskasz energią

Nie znam osoby, która wraca smutna z udanego treningu! Pozytywne zmęczenie po aktywności sprawia, że chce się żyć! Uwolnione endorfiny powodują, że uśmiech na twarzy utrzymuje się na długi czas a Ty masz siły i energię!

10.Mniej chorujesz

Regularne ćwiczenia wzmacniają nasz układ immunologiczny i sprawiają, że jesteśmy bardziej odporni na złapanie infekcji. Nie bez powodu mówi się, że sport to zdrowie!

Dodasz coś jeszcze? 🙂

aktywność

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.