Aktywny wypoczynek- czyli jak utrzymać formę na wakacjach?

aktywny wypoczynek

Wakacje rządzą się swoimi prawami! Chcemy odpocząć i naładować akumulatory na długi czas! Odpoczywamy i trochę więcej jemy i cieszymy się słońcem. Jednak czasami, po takich leniwych wakacjach czujemy się bardziej zmęczni niż przed. Jak temu zaradzić? Ruch! Ruch to zdrowie i daje nam poczucie lekkości! Przecież żal byłoby przeleżeć cały urlop. Spędzajmy czas na świeżym powietrzu i po prostu starajmy się dużo ruszać!

Aktywność to podstawa dobrego samopoczucia!

 

1.Korzystaj ze sportowych atrakcji w hotelu

Siatkówka, basen, tenis czy zajęcia taneczne- to atrakcje dostępne w większości hotelach za granicą.  Naszą ulubioną sferą jest stanowczo basen! Korzystamy z niej nie tylko do leżakowania na materacu. Ulubioną atrakcją Eryka na wakacjach jest Water Polo, czyli nic innego jak piłka wodna. Dziewczyny możecie wybrać spokojniejszą wersję np. Aqua Areobic. To z kolei mój częsty element wakacji! Uwielbiam też zajęcia taneczne, czy prowadzone na świeżym powietrzu zajęcia sportowe i relaksujący stretching! Taki aktywny wypoczynek to czysta przyjemność!

aktywny wypoczynek

2.Wymyślaj sportowe challenge

Uwielbiamy organizować sobie challenge. Mimo, że tak na prawdę w wielu dziedzinach nie jesteśmy w stanie nawet ze sobą rywalizować, jednak robimy to na wesoło. Każdy z nas wymyśla konkurencję w której czuje się dobrze i stawia wyzwanie drugiej osobie. Kto ogląda nasze InstaStory, ten wie jak to może wyglądać. Ostatni chelleng na placu zabaw, okazał się trudną przeprawą. Konkurencją było przejście do góry nogami po takim ślimaku z drabinek. Zakończyło się śmiesznie, gdyż oboje prawie utknęliśmy, ale co poruszaliśmy się to nasze!

Możecie organizować też bardziej normlanie wyzwania np. kto wytrzyma najdłużej w pozycji deski itp.

aktywy wypoczynek

3.Spróbuj czegoś nowego

Nowe miejsca, dodają energii i podczas wakacji często jesteśmy bardziej odważniejsi! To dobry moment na zrobienie czegoś, czego jeszcze nie robiliśmy! Może jadąc na wakacje skorzystasz z dodatkowych atrakcji np. nurkowania czy surfowania? Może spontanicznie skoczysz do basenu? Otwórz się na nowe doznania które będziesz długo wspominać!

aktywne wakacje

4.Zwiedzaj spacerując

Fajnie jest podziwiać nowe krajobrazy i zobaczyć dużo. Umożliwi nam to długi spacer. Im dłuższy, tym więcej zobaczysz! Proste! By zobaczyć jeszcze więcej, świetną opcją jest wypożyczenie roweru! My kochamy piesze wędrówki! Czasem tak nam dobrze idzie, że zapominamy się, że jeszcze trzeba wrócić na nóżkach 🙂

aktywny_wypoczynek

Ruszajcie na wakacje i czerpcie jak najwięcej z nowych miejsc i ludzi, którzy Wam towarzyszą! Śmiejcie się i ruszajcie! Ahoj!

A wy jakie macie sposoby na aktywny wypoczynek?

You may also like

10 komentarzy

  1. Mam pracę siedzącą, która zajmuje mi cały dzień, gdy wyjeżdżam na wakacje to zawsze chcę aby wypoczynek był czynny, kocham góry i chodzenie szlakami, uwielbiam pływać więc to już jest jakaś aktywność.

  2. Nie zależnie od tego, gdzie jedziemy zawsze zabieramy ze sobą buty sportowe i wieczorem staramy się biegać. Tak właśnie odkryliśmy trasę wzdłuż morza w Gdańsku. 🙂

  3. Podróżuję z dzieckiem więc dużo aktywnosci odpada. Jednak długie spacery po górach czy kąpiele w morzu zaliczamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.