Armagedon Active Sieradz – relacja

armagedon_active

Armagedon Active – na ten dumnie brzmiący bieg wybraliśmy się w ostatni piękny weekend.
Słowo Active kojarzy się bardzo dobrze! Uwielbiamy aktywność, ruch i wszystko co z tym związane. Problem miałam z drugim słowem: Armagedon. Jakoś tak, brzmi przerażająco. Jak było?

Bieg Armagedon Active miał miejsce w miejscowości Sieradz. To zaledwie 2 godziny autkiem od naszego nowego mieszkanka, więc postanowiliśmy sprawdzić to wydarzenie. Tym bardziej, że bieg zapowiadał się naprawdę nieźle.
Organizatorzy przygotowali dwa dystanse: 6 i 12 km. Starty nie odbywały się rano, jak to bywa na większości biegów. Wydarzenie rozpoczynało się po południu, więc mieliśmy czas, by się wyspać i dojechać spokojnie na miejsce. Nie spodziewaliśmy się tłumów, a ku naszego zdziwieniu na miejscu z trudnością znaleźliśmy miejsce parkingowe. Uwielbiam klimat na takich wydarzeniach, wszędzie widać uśmiechniętych biegaczy, czuć lekko nerwową, ale pozytywną atmosferę w powietrzu! Po prostu trzeba tu przyjechać, by zrozumieć!
Przed biegiem skorzystaliśmy z fajnej opcji. Jak wiecie jesteśmy w trakcie przeprowadzki i w obecnym mieszkaniu mamy tylko jakieś 20% naszych rzeczy. Niestety nasze buty po ostatnim biegu gdzieś się zawieruszyły.. tak naprawdę to dalej nie wiemy gdzie są. W związku z tym z przyjemnością skorzystaliśmy przed biegiem z możliwości przetestowania butów Inov. Super opcja, dla niezdecydowanych, chcących najpierw przetestować dany produkt.

Zanim się zorientowałam, musiałam biec szybko na rozgrzewkę. Podczas zawodów mieliśmy w planach nawzajem się ponagrywać. W praktyce jednak, zdążyłam jedynie pomachać Erykowi na starcie i tyle się widzieliśmy. Eryk zamiast zregenerować nogi przed swoim startem, podczas poszukiwań mnie zrobił 11 km. To prawie tyle ile mierzył jego dystans, który zaraz miał przebiec. Spotkaliśmy się dopiero na ostatnim kilometrze jego biegu, czyli po ponad 3 godzinach.

armagedon
armagedon_active

Podsumowując, Armagedon Active to jedno z lepszych wydarzeń na którym zdarzyło nam się uczestniczyć w tym roku. Z każdym kilometrem nabieraliśmy coraz większego szacunku do organizatorów. Przeszkody na bardzo wysokim poziomie, bardzo wymagające. Niestety kobiety były troszkę poszkodowane, stanowczo można było bardziej zróżnicować poziom przeszkód w ich kierunku. Brak tego, skutkowało dotarciem tylko jednej dziewczyny z opaską elit na linię mety. Na dystansie 12 km, żadna kobieta nie ukończyła w tej kategorii. Może warto pomyśleć nad systemem opasek(„żyć”)? Na pewno organizatorzy wymyślą coś sensownego!
Odnośnie przeszkód: spotkaliśmy typowo techniczne, jak i mocno siłowe. Na dystansie 12 km były 3 ciężkie odcinki z obciążeniem, w tym prawie kilometrowy odcinek z ciężką belką na ramionach, następnie “piesek” czyli trylinka na sznurku. Po za tym LowRig, MultiRig, Chomik czy ścianki a to wszystko w równomiernym odstępie(nie w jednym ciągu, co często się zdarza).

armagedon_active

Warto wspomnieć również o terenie po jakim biegliśmy. Mamy wrażenie, że organizatorzy poprowadzili trasę tak, by wszystkie górki w okolicy były obiegane. Mieliśmy na prawdę wymagające podbiegi, zbiegi i doły! Nie dało się odpocząć pomiędzy przeszkodami.
Cała organizacja biegu była na wysokim poziomie! Wyjątkowo pozytywni wolontariusze/sędziowie, którzy na prawdę dodawali mocy i byli dobrze poinformowani odnośnie zasad.
A co po biegu? Krótko mówiąc “wyżera”! W pakiecie startowym znaleźliśmy małe zaproszenie do poczęstunku. Jednak zapowiadany poczęstunek okazał się solidnym posiłkiem: od ciast z gorącą herbatką czy kawką, po owoce, kończąc na sałatkach i ciepłych daniach. Bardzo fajny gest, który również tworzył klimat i umożliwiał miły odpoczynek i wymianę zdań po biegu.

armagedon

Jestem bardzo dumna z faktu, że Eryk zając 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej!

armagedon active

Bieg godny polecenia dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z OCRami jak i tych którzy długo biegają w Elicie. Mam nadzieję że uda nam się wystartować w kolejnej edycji.
Dajcie znać jaki był Wasz ulubiony bieg w tym roku? A może braliście udział również w Armagedon Active? Podzielcie się wrażeniami odnośnie biegu. Dzięki wam, będzie łatwiej organizatorom rozwijać bieg we właściwym kierunku!
Do zobaczenia na biegowych ścieżkach!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.