Jak OCR-y mnie zmieniły?

ocr

Pisząc ostatnie podsumowanie tegorocznego sezonu OCR(klik), naszły mnie refleksje. Choć, może to ten zimowy klimat, tak na mnie zadziałał. W każdym razie wspominając początki OCR-owej przygody, uświadomiłam sobie jak bardzo zmienił mnie ten sport. Zarówno mnie, jak i moje nawyki czy podejście do pewnych rzeczy. Jeżeli wciąż zastanawiasz się czy warto wziąć udział  w takim wydarzeniu, ten post może pomóc Ci się przełamać!

1. Motywacja do działania

Brakuje Ci motywacji? Nie możesz się zmobilizować! Nic tak nie postawi Cię na nogi jak zaplanowany start!

Każdy z nas zna powiedzenie “słomiany zapał”. W okresie nowego roku, padnie na pewno tysiące postanowień. Jednak by w nich wytrwać, warto postawić sobie konkretny cel! Zapewniam Cię, że zapisanie się na bieg, to ogromna motywacja do treningów! Zapisz się i koniecznie zaznacz to w kalendarzu! Im bliżej zbliżającej się daty, tym mniej wymówek! Im więcej treningów, tym bardziej organizujesz dzień. Może być to odległy termin, ale w głowie będzie zbliżający się start, co pomoże Ci nie odpuścić!

ocr

2.Nie będziesz lalunią

Kobietki! OCR-y nie zrobią z nas chłopa! Jednak zapewniam, że nauczysz się żyć bez make upu! Zapomnisz o łatce “drętwej laluni”. Zadziwiająco szybko zwalczysz również obrzydzenie do błota. Twoje nieidealne zdjęcia będą super pamiątką, przypominającą Ci rewelacyjną przygodę! A Ty będziesz odporniejsza na różnego rodzaju niespodziewane przygody.

ocr

3.Sprawność w każdej sytuacji

Prosta sprawa! Masz 2 minuty do autobusu! Biegniesz! O nie, spotykasz znajomego w autobusie! Siadasz dalej, bo nie jesteś w stanie nic mówić? Otóż nie! Po OCR-owych treningach taka przebieżka to czysta przyjemność! Podniesiesz swoją wydolność i ogólną sprawność! Będziesz z przyjemnością przeskakiwać przez ogrodzenia, oczywiście jak będzie taka potrzeba(np. potrzeba fajnego zdjęcia). Ewentualnie jak zabraknie Ci rąk na sobotnich zakupach, zamiast narzekać, po prostu narzucisz worek ziemniaków na plecy i biegusiem do domku. Spokojnie, przetrenujesz to wcześniej właśnie na biegu.

ocr

4.Dystans do własnej osoby

Mam na swoim koncie kilka teoretycznie nieudanych startów. Jednak na dłuższą metę stwierdzam, że nie ma takich. Przede wszystkim nauczyłam się przyjmować lepiej porażki, akceptować je i wyciągać wnioski. Nabrałam większego dystansu do siebie i nauczyłam się po prostu wrzucić na luz, gdy coś nie wychodzi. Nie bez powodu o przeszkodowych wariatach mówi się, że to otwarte, pozytywne i uśmiechnięte osoby!

ocr

5.Ładniejsza sylwetka

Jak to się mówi, efektem ubocznym aktywności jest ładniejsza sylwetka. Na biegach OCR potrzebujesz zarówno szybkich nóg, jak i mocnych, sprawnych rąk. Trenując pod biegi OCR, kształtujemy całe ciało, wzmacniamy pięknie sylwetkę i jesteśmy sprawniejsi. Ok, przyznam, że wzmacniamy również skórę na rękach, po licznych zdarciach, ale nie staną się przez to wielkie ani męskie. Siłę chwytu docenimy w wypadku, jakby to nas zapomniano przypiąć do motolotni(kojarzycie ten film?).

ocr

6. Nic tak nie cieszy jak…

Zauważysz w sobie również większe docenienie małych rzeczy. Do dzisiaj pamiętam moją ciężką walkę na jednym z biegów i przeogromą radość  z… banana na mecie. Ten punkt świetnie podsumowuje fakt, że nie o wynik chodzi, lecz dobrą wspólną zabawę!

OCR

Po za tym jak zawsze powtarzam, biegi OCR to super przygoda dla każdego! Mam nadzieję, że w tych kilku punktach udało mi się Was zachęcić do spróbowania swoich sił w tej ciekawej dyscyplinie. Działajcie!

You may also like

19 komentarzy

  1. Ja to raczej typ kanapowca i jak ogladam Twoje zmagania to szczerze podziwiam, a nawet trochę zazdroszczę zapału i determinacji.

  2. Mój plan jest taki, że od początku roku zaczynam ostre przygotowania, aby w maju pierwszy raz ruszyć na OCR. Długo dochodziłam do siebie po kontuzji kolana, ale sprawność powoli wraca więc powinno się udać. 🙂

  3. Świetne podsumowanie korzyści, z tego typu biegów. Czytam sobie komentarze poprzedników i wiele osób mówi, że zazdrości zapału i determinacji, myśli że nie da rady wziąć udziału w tego typie evencie. Nawet sobie nie zdają sprawy, jak bardzo są w błędzie :). To prawda, że trzeba mieć jakąś podstawową kondycję, ale pamiętajcie, że na trasie możecie liczyć na wszystkich i każdy Wam pomoże. Atmosfera, jaka panuje na tych biegach, jest nie do opisania i trzeba to sprawdzić na własnej skórze ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.