Biegun- Chlupot w butach i nie tylko

biegun

Już trzeci rok z rzędu startuje w Biegunie. Swoją przygodę z tym biegiem rozpoczęłam bardzo spontanicznie. Podczas challengu na pewnych zajęciach na siłowni wygrałam wejściówkę. Czasu na przygotowania nie było dużo, dosłownie kilka dni. Tak więc w sumie nie było go w ogóle. Jednak spróbowałam! I nie żałowałam! Jak się domyślacie, moja forma nie była wtedy mistrzowska, nie była nawet dobra. Zawody te potraktowałam jako spontaniczny akcent w moim wykonaniu. Pamiętam, że Eryk robiący mi zdjęcia był szybszy i z impetem wbiegał na górki, podczas, gdy je ledwo na nie wchodziłam. Jednak wspominam ten dzień jako rewelacyjną zabawę. Podczas biegu poznałam wtedy bardzo dużo osób! Wyjątkowo zapamiętałam pewną dziewczynę z czółkami(no tak, z takimi jak pszczółki mają, tylko plastikowymi). Ja miałam tego dnia, dwa różki z włosów, więc obie wyglądałyśmy bardzo profesjona…zabawnie. Wspomniana dziewczyna miała tyle pozytywnej energii, witała się “na misia” z każdym sędzią przy przeszkodzie i uśmiechała do wszystkich. To dzięki niej tamtego dnia zdecydowałam się na przebiegnięcie drugiego kółka, mimo, że było na prawdę ciężko!

biegun

Na kolejnych Biegunach czułam się znacznie lepiej.  Teren był już bardziej znany, jednak organizatorzy zawsze przygotowują coś nowego! Pamiętam, że po jednym z biegów robiliśmy sobie zdjęcia na podium. Oczywiście wtedy do głowy mi nie przyszło, że kiedykolwiek zostanę poproszona o stanięcie na nim. Tak wiecie, na serio. Jednak wtedy to nie było nawet istotne! Liczyła się rewelacyjna zabawa!

biegun

Kolejny Biegun, który dobrze pamiętam, to ten listopadowy! Oj, było przeraźliwie zimno! Może dlatego, że postawiłam sobie za cel przełamanie się i przebiegniecie 3 kółek! Wodnych przeszkód na trasie było wyjątkowo dużo, dlatego było to dla mnie ogromnym wyzwaniem! Jednak, dzięki motywacji Eryka nie zrezygnowałam i udało się! Totalnie wyziębiona, dobiegłam do mety zaliczając 3 okrążenia! Ku mojemu zaskoczeniu tamtego dnia stanęłam na podium, zajmując drugie miejsce. Cały opis wydarzenia w poście tutaj.

Jakby nie patrzeć, by zachować tendencję wzrostową, teraz powinnam wylądować na pierwszym, co? Śmiechem, żartem, ale tak się stało!

Biegun Chlupot w Butach od początku zaczął się jakoś inaczej. Przede wszystkim to chyba jedyny nasz Biegun na którym dopisała pogoda. Jak na zamówienie!

Mam wrażenie, że organizatorzy bardzo się przygotowali do tego biegu! Powstało dużo nowych ciekawych i technicznych przeszkód! Niektóre wyjęte prosto z Mistrzostw Świata OCR! Poziom wskoczył na prawdę wysoko i utrzymywał się do ostatniej przeszkody! Było nią skakanie z opony na oponę! Niby nic, a po godzinie na trasie, nie tak łatwo jest utrzymać równowagę! Rewelacja!

biegun

Najcięższą przeszkodą okazał się tak zwany “piesek”. Widziałam go w przeróżnych wersjach, wiem jedno zawsze jest ciężki! Tym razem był to 40 kilogramowy łańcuch na sznurku, który trzeba było wyprowadzić na długi spacer po błotku. Ciągnięcie go trwało wieki. Sznurek okropnie wbijał mi się w ramię! Wiedziałam, że nie mogę się zatrzymać, bo mogę już nie ruszyć. Jednak tempo nie było powalające, gdyż w błocie grzęznął nie tylko łańcuch, ale i stopy. Gdy, skończyłam poczułam ogromną ulgę! Jednak nie ukrywam, że to właśnie on miał duży wpływ na to, dlaczego skończyłam bieg na jednym okrążeniu. Podziwiam wszystkie dziewczyny, które tego dnia pokonały dwa kółka i dwukrotnie zmierzyły się z tą przeszkodą! Brawo!

Plus nieznośnego “pieska” jest taki, że gdy już można go puścić, biegnie się tak jakby lżej! Całą końcową trasę biegu czułam się na prawdę lekko i z uśmiechem pokonywałam ostatnie przeszkody!

biegun

Z przyjemnością tego dnia stanęłam na podium! Żadna z dwóch pozostałych dziewczyn, nie dotrwała do późnych godzin koronacji. Tak też wyjątkowo tego dnia całe podium miałam dla siebie.

Wciąż zastanawiasz się, czy spróbować swoich sił w Biegunie? Dawaj dawaj, nie będziecie żałować! Eryk potwierdza!

biegunbiegun

Zdjecia z galeri: BIEGUN OCR

You may also like

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.