Pofolgowałeś? – Jak powrócić na dobre tory?

aktywność

Słońce wyszło, a Ty zastanawiasz się, gdzie ta letnia forma? Po ostatnim słodkim obżarstwie, jakby troszkę się pogorszyła? Więc jak wrócić na dobre tory? A może zastanawiasz się w ogóle jak na nie wskoczyć po dłuższej przerwie? Lato zbliża się wielkimi krokami, więc jeżeli wciąż zbierasz się z myślami, by zacząć to właśnie teraz!

Przede wszystkim nie panikuj!

Panika jeszcze nikogo nie uratowała i rzadko kiedy prowadzi do dobrych rezultatów(lub w ogóle do jakichkolwiek). Spokój i pozytywne nastawienie to coś od czego warto zacząć. Jeżeli ostatnio mocno odpuściłeś/łaś wcześniejsze zdrowe nawyki to pamiętaj, że żadna głodówka, czy dieta oczyszczająca nie jest rozwiązaniem! Po prostu wróć na dawne tory, do regularnych treningów a wszystko się unormuje. Kilogramy które widzisz na wadze prawdopodobnie częściowo wynikają z zatrzymania się wody w organizmie. Daj mu trochę czasu na wrócenie na stare tory.

A może chcesz się w końcu wziąć za siebie i nie wiesz od czego zacząć? Kilka rad poniżej:

“Od Poniedziałku” – czyli wielkie pożegnanie!

Znasz to? Zaczynasz od jutra, więc.. dziś można i trzeba wszystko spróbować! Co by nie brakowało smaku pizzy ani czekolady! Aaaaa, no i z wafelkiem też trzeba się pożegnać… Stop! Nie rzucaj się na ulubione przekąski, bo wcale się z nimi nie żegnasz!

Spójrz raczej na posiłki z innej strony i zadbaj o nie! Zmodyfikuj je tak, by nie brakowało w nich sporej porcji warzyw i owoców jak i dobrej jakości białka. Zapewniam Cię, że po dobrze zbilansowanych(wcześniej zaplanowanych) posiłkach, nie rzucisz się tak szybko na niezdrowe przekąski.

Pamiętaj również o nawodnieniu, miej butelkę z wodą zawsze przy sobie. Pij regularnie, zanim poczujesz pragnienie.

Aktywność- podstawą Twojego działania!

Przyznam szczerze, że Wiosna to moja ulubiona pora do uprawiania aktywności! Wystarczy wyjść do lasu i poobserwować jak wszystko budzi się do życia, rozkwita i nabiera koloru! Wybierz się na spacer a zapewniam, że pochłonie Cię na dłużej! Korzystajmy z pierwszych ciepłych dni! Pomyśl o bieganiu czy rowerze na świeżym powietrzu! Spacer też będzie dobrym pomysłem.

Plan – to jest coś czego potrzebujesz!

Aby to wszystko wprowadzić w życie, musimy stworzyć plan!

Zaplanuj, raz: posiłki, dwa: aktywność! Odnośnie posiłków- pamiętaj również, by wcześniej wybrać się na zakupy i by mieć potrzebne składniki do przygotowania dań. Unikniesz pokusy złapania czegoś na szybko, a to zazwyczaj źle się kończy.

Odnośnie aktywności, nie narzucaj sobie od razu wysokiej intensywności. Spokojnie zwiększaj tempo czy częstotliwość treningów, tak by sprawiało Ci to radość a nie niechęć.

 

Do lata czy wakacji jeszcze dużo możesz zmienić. Jednak nie oczekuj cudów i nie miej wygórowanych oczekiwań. Ciesz się z małych kroczków.

A co najważniejsze – nie poddawaj się! Działamy!

aktywność

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.