Dlaczego nie mogę schudnąć? – 10 częstych błędów

Jesz zdrowo, ćwiczysz i odmawiasz sobie słodyczy a waga wciąż ta sama? Co robię źle?

Poniżej kilka błędów, których wyeliminowanie pomaga mi przybliżać się do wymarzonej sylwetki. Być może spowalnia to też Twoją zaplanowaną metamorfozę.

 

1.Ulubiony trening

By prawidłowo się rozwijać i szybciej zobaczyć efekty musimy dostarczać nowe bodźce swojemu organizmowi. Jednostajny trening, który tak bardzo lubimy, ta sama ilość powtórzeń sprawią, że nasze ciało przyzwyczaja się do tego i trening nie jest efektywny! Stop rutynie!

2.Spontaniczne posiłki

Potrafisz być fit do 18? A później masz chęć na wszystko? Pamiętaj o regularnych i wartościowych posiłkach już od początku dnia. Unikniesz wtedy wieczornego ataku głodu i podjadania. Pamiętaj jednak o kolacji około 2 h przed snem.

3.Słodkie love

Byłaś sportową singielką? A on ciągnie Cię teraz na pizze.. i czekolada smakuje z nim jakoś inaczej. Wspólnie nawet miło przygarnąć parę kilo pod skórę. Zachęć drugą połowę do wspólnej aktywności! Zacznijcie od wspólnych niedzielnych szybkich spacerów lub przejażdżki rowerowej.

4.Głodujemy

Jedząc mniej, chudniesz? Najczęściej, stosując rygorystyczne diety, nasz organizm przestawia się na gromadzenie. Zamiast spalać tłuszcz, zaczynamy go gromadzić. Może prowadzić to do gorszego samopoczucia i utraty motywacji.

5. Za duża intensywność

Ciężkie wykańczające treningi są potrzebne, ale bez regeneracji nie przyniosą efektu. Niestety przy zbyt dużej aktywności możemy spalać swoje mięśnie a nie niechciany tłuszczyk.

6.Zdrowo, ale za dużo

Objadanie się nawet zdrowym jedzeniem niestety nie wyjdzie nam na dobre. Organizm odłoży nadmiar kalorii.

7.Brak nawodnienia

Woda wspomaga odchudzanie. Niedobór jej spowalnia wiele procesów w naszym organizmie, w tym np. wydalenia toksyn po procesie metabolicznym. Poprawia też nasz trawienie i transportuje składniki odżywcze.

8.Idealnie perfekcyjna

Nie miej zbyt wygórowanych celów. To prowadzi do frustracji, a przy redukcji potrzebne jest nam pozytywne nastawienie! Ciesz się z małych kroczków i doceń siebie!

9.Kalorie w płynach.

Nie zapominaj, że w napojach znajduje się dużo kalorii. Soki, słodka herbata, mega mleczna kawa i napoje gazowane- każdy taki napój osobno wydaje się nie groźny. Jednak w dużych ilościach bardzo podnoszą kaloryczność posiłków.

10.FIT pyszności

Nie zawsze wszystko co ma napis FIT okazuje się zdrowe! Czytaj etykiety! Na prawdę potrafią zaskoczyć!

 

A co Tobie pomaga schudnąć?

You may also like

8 komentarzy

 1. Mi pomaga nie regularne posiłki które dzięki nich mam stale niedowagę, dużo ruchu ciężka praca w gospodarstwie robi swoje. Trzymam kciuki abyś ty znalazła sposobu. A właśnie może spróbuj jakiś sport uprawiać? Rower czy spacer choć by na początku.

  1. Jarek dzięki, że przeczytałeś aż tytuł wpisu 🙂 to bardzo cenne dla nas! Pewnie śledzisz nasz profil od dłuższego czasu więc rada w 100% trafna, jeszcze raz wielkie dzięki. Zmotywowałeś nas a na pewno namówiłeś i zaczniemy na początek od czegoś delikatnego hmm może spacer?? Ma chęć ktoś dołączyć? Może Jarek pójdzie z nami 😀

    1. Otomin koło Gdańska nas wzywa na 10 km, a następnie kilka stromych podbiegów 🙂 Może miałbyś chęć dołączyć w najbliższą sobotę?

 2. Piszesz o wielu ważnych aspektach – zgadzam się z nimi zupełnie. Wiele osób nie wie o tych “pułapkach” i mimo chęci ma problemy z rzuceniem wagi…

  Cudownego dnia!
  coscudownego.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.