Filmy, które musisz obejrzeć-moje Top 5

filmy ktróe musisz obejrzeć

Czasami bywają takie dni, że łóżko przyciąga jakoś bardziej, a Ty masz po prostu chęć robić NIC. Wtedy, aby chociaż sprawić pozory, że robisz COŚ można włączyć dobry film. W dzisiejszym poście poznasz, filmy które moim zdaniem musisz obejrzeć.

Kolejny wpis, który planuje, to Wasze propozycje polecanych filmów. Daj znać w komentarzu co dopisałabyś do listy. A teraz zobacz moje TOP 5 – filmy które musisz obejrzeć.

NIE OTWIERAJ OCZU

FILMY

Amerykańska nazwa to “Birdy Box” i uważam, że świetnie pasuje do tego filmu. Świetna gra Sandry Bullock, zresztą żywię do niej ogromną sympatię. Kadry z tego filmu, trochę przypominają obecną sytuację z koronawirusem. My co prawda musimy chronić usta i nos, oni troszkę wyżej, ale skutki są poważne. Nawet bohaterzy przechodzą pewnego rodzaju kwarantannę. Ostatecznie zakończenie jest z tych “pozytywnych”, wiec miejmy nadzieje, że tak samo skończy się obecna sytuacja. Film trzyma w napięciu!

ŻYJ DWA RAZY KOCHAJ RAZ

To jeden z tych filmów, który sprawia, że analizujesz swoje relacje z innymi. Pokazano w nim model “nowoczesnej rodzinki”, zapracowanej kobiety, która chce być idealna i poradzić sobie z całą masą problemów. Świetnie ukazano relacje dziadek-wnuczka, dzieci- rodzice i całe relacje rodzinne. Może po tym, filmie zamiast włączyć kolejny, wykonasz telefon do swoich najbliższych. Stanowczo polecam obejrzeć całą rodziną.

DŻUNGLA

Film z Harrym Potte… z Danielem Radcliffem prosto z amazońskiej dżungli. Moim zdaniem genialnie to zagrał. Tyle dramatyzmu podczas samotnej wędrówki. Film pokazuje ogromną metamorfozę, walkę ze swoim organizmem, zmęczeniem, ale i umysłem czy fantazją.

Ku przestrodze, dla lubiących podróże. To historia oparta na faktach. Może dlatego przeżywałam ten film jeszcze bardziej. Do oglądania przyda się popcorn i druga ręka do ściskania.

CONTRATIEMPO

Na prawdę lubię hiszpańskie produkcje! Film rozpoczyna się zagadkowo, ale dosyć spokojnie. Jednak niech początek Was nie zmyli. Akcja zmienia się bardzo szybko i mimo, spokojnego klimatu ukrywa dużo szczegółów, które wyjaśniają się dopiero na końcu. Film nagrany jest z kilku perspektyw, co pozwala stopniowo odsłaniać karty zdarzeń. Pokazuje, że każdy czyn ma swoje konsekwencje, za które prędzej czy później przyjdzie odpowiedzieć.

DOM

Możecie się śmiać, ale to moja ulubiona bajka! Jest “naj najfajniejsza“. Po prostu uwielbiam głównego bohatera! Jeżeli masz dzieci, to siadaj śmiało z nimi przed ekran a zapewniam, że spodoba się i Tobie. To jedna z tych pouczających bajek. Mówi o przyjaźni, akceptacji i o tym, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Główny bohater o imieniu Oh skradnie Twe serce. Musisz to zobaczyć!

Oczywiście, pewnie jeszcze długo zostaniemy w domu, wiec jest duża szansa, że niebawem odkryjemy nowe perełki, które warto zobaczyć. Ciekawa jestem jakie Wy wybralibyście filmy, które musimy obejrzeć. Koniecznie podzielcie się opinią.

Jeżeli jednak filmy to coś czego masz już dosyć – zerknij na post Kwarantanna- co porabiamy?

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.