Jesienne bieganie- czyli jak się ubrać

odzież termoaktywna

Nie da się ukryć, że zrobiło się zimno! Jednak to nie powód by przestać uprawiać aktywność na zewnątrz. O ile, w tygodniu nie każdy ma taką możliwość, ze względu na szybko zachodzące słońce. O tyle, na przykład weekend warto wykorzystać na wspólny spacer, czy lekkie rozbieganie na świeżym powietrzu.

Jednak by sprawiało to nam satysfakcję, warto dobrze się do tego przygotować! Jak mówi pewne przysłowie: nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani biegacze. Dzisiaj zajmiemy się tematem ubioru. Jednak nie jest to ten temat z działu: kobiety czy kolor. Wszyscy biegacze, chodziarze czy po prostu spacerowicze powinni zadbać o odpowiedni strój w sezonie jesienno-zimowym.

 

Dobra podstawa.

Dobrą podstawą naszego stroju powinna być odzież termoaktywna. Nie sprawia ona, że nasza skóra zmienia właściwości i przestaje się pocić. Jednak ma ona właściwości, które odprowadzają pot, dlatego skóra zostaje sucha. Jest to istotne, by czuć się komfortowo i zachować ciepłotę organizmu, gdy na zewnątrz zimno.

Drugą właściwością ciuchów termoaktywnych jest dobre trzymanie ciepła. W porównaniu do wełnianych swetrów czy codziennych kurtek są na prawdę lekkie i cienkie. W takim ubraniu łatwiej będzie nam się poruszać, nie ograniczy to ruchów i będziemy mogli spokojnie skupić się na aktywności.

Rodzajów odzieży termoaktywnej jest wiele. Warto zwrócić uwagę na szwy. Im mniej łączeń tym lepiej. Przy krótkich aktywnościach nie miało to dla mnie większego znaczenia. Jednak, przy dłuższych wybieganiach odczułam, że jest to istotna sprawa. Możemy zapobiec różnego rodzaju obtarciom. Nie uczcie się na swoich błędach, możecie na moich 🙂

Przy doborze stroju, warto zwrócić też uwagę na odpowiedni krój. Ubrania powinny przylegać do ciała, by mogły właściwie spełniać swoje funkcje. Często problem jest w okolicy pach czy kroku. Znajdźmy taki krój by przylegał również w tych miejscach. Po za tym, nie może być w jakiś sposób ograniczający nas, czy drażniący dla skóry.

odzież termoaktywna

Komfort tkwi w szczegółach.

Gdy już uzbroimy się w naszą super dopasowaną zbroję, warto zadbać również o resztę szczegółów które mają istotne znaczenie.

Na bieganie w zimne dni, koniecznie zbierz ze sobą: ciepłą oddychającą czapkę, lub opaskę– zadbaj o to by dobrze “siedziała na głowie”, by nie podsuwać jej ciągle do góry podczas ruchu. Świetnie sprawdzi się również bandamka czy kominiarka, która będzie chronić nam okolice żuchwy i szyi.

Niezbędnym dodatkiem będą również ciepłe rękawiczki. Jeżeli używasz telefonu podczas biegania, np. do endomondo czy muzyki, warto zaopatrzyć się w takie z opuszkami przystosowanymi do obsługi telefonu. To duży komfort, gdy nie musisz zdejmować rękawiczek, za każdym razem gdy chcesz przełączyć nielubianą piosenkę.

A co z bielizną?

Nakładając nawet najlepszej jakości odzież termoaktywną, warto pamiętać o tym co pod nią. Nie chcemy, by cały pot gromadził się na staniku, czy majtach, prawda? Warto zakupić chociaż jedną sztukę takiej bielizny, by poczuć różnicę i ten komfort.

 

Paulina radzi: By zachować wszystkie właściwości super ubrania na dłużej, warto przestrzegać temperatury prania proponowanej na matce.

Pamiętajcie, że gdy ubierzemy się prawidłowo i komfortowo, będziemy mogli czerpać większą satysfakcję z treningu i nie będzie on ciężarem a czystą przyjemnością.

A Ty masz już swoją drugą skórę na trening w zimne dni?

odzież termoaktywna

You may also like

16 komentarzy

  1. lubię biegać ale zawsze robię to na siłowni, miałam przygody z bieganiem na powietrzy jednak po kilku takich eskapadach zawsze byłam chora i to były mocne przeziębienia. łatwiej mi się dostosować do ciepłej siłowni niż do zmiennych warunków na zewnątrz

  2. Dobre ubrania to podstawa. Dlatego ludzie nie biegają w dresach z supermarketu. Zwłaszcza teraz, zimą, przy niskich temperaturach. Ty jesteś świetnie zaopatrzona, bo aktywnie biegasz. Mi niestety kolana na to nie pozwalają. Lekkim tempem mogę, dziś spacerowalismy i biegalismy, ponieważ u nas akurat było 8 stopni.

  3. Dobre ubrania to podstawa. Dlatego ludzie nie biegają w dresach z supermarketu. Zwłaszcza teraz, zimą, przy niskich temperaturach. Ty jesteś świetnie zaopatrzona, bo aktywnie biegasz. Mi niestety kolana na to nie pozwalają. Lekkim tempem mogę, dziś spacerowalismy i biegalismy, ponieważ u nas akurat było 8 stopni.

  4. Przydatne informacje dla osób które chcą zacząć biegać. Chociaż patrząc na informacje o zanieczyszczeniu powietrza to sama nie wiem czy warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.