Motywacja- skąd ją czerpać?

motywacja

Wolny dzień. Sobota. Budzik 6:00. Wstaję. Jem szybkie śniadanie, piję czarną kawę. Wychodzę na trening. Po godzinie szczęśliwa i pełna energii jestem z powrotem w domu.

Co mnie motywuje? Teraz to już chyba pewnego rodzaju przyzwyczajenie, regularność, systematyczność i satysfakcja. Mimo że nie zawsze mi się chce, a nawet często nie chce, jednak z reguły nie odpuszczam treningów.

Ostatnio próbowałam wrócić myślami do początków. Jak to było zanim wypracowałam te zdrowe nawyki. Skąd brała się motywacja?

1.Cel!

Potrzeba zmiany i jasno postawiony cel.

Musisz wybrać coś co na prawdę chcesz zrobić. Cel który zmotywuje Cię do działania. Coś co Ty chcesz osiągnąć i zrobisz to dla siebie! Często dziewczyny chcą po prostu schudnąć. Porównują się z innymi, lub robią to dla kogoś. Nie jest to zły cel, ale zastanów się co dalej? Warto, by to co zaplanujemy wynikało z nas samych. Nie zawsze otrzymasz odpowiednie wsparcie od przyjaciół, a wtedy łatwo możesz się złamać. Jednak jeżeli cel będzie w Twojej głowie, będziesz miała chęci do niego dążyć, mimo różnych przeciwności czy pokus.

Ok! Jeżeli znajdziesz już odpowiedni cel, co dalej?

2.Walcz z wymówkami!

Zimą za zimno, latem za gorąco, jesienią pada i tak dalej! Musisz z tym skończyć! Żyjesz ze sobą cały rok! Niech podjęty cel będzie motorem do działania, a nie problemem którego chcesz uniknąć.

3. Pozytywne nastawienie.

Znasz to przyjemne uczucie po wykonanym treningu? A to uczucie zniechęcenia przed? Przestań skupiać się na negatywach! Uśmiechnij się i pomyśl o przyszłości i o radości z osiągniętego celu!

4. Tylko chwilkę…

Czasami ciężko wyjść nam z domu na trening. Ubierz się i postanów, że wyjdziesz chociaż na trochę. Niech będzie to nawet 15 minut. Ten fakt zmieni Twoje nastawienie do wyjścia. Łatwiej będzie Ci wykonać plan, co również nauczy Cię regularności. Może któregoś dnia, gdy minie 15 minut, przedłużysz trening o kolejne 15?

5. Inspiracje.

Szukaj inspiracji w innych! Jeżeli ciężko Ci się zmotywować, poobserwuj tych, którzy już potrenowali! Przecież musisz do nich dołączyć! Kilka ciekawych profili znajdziesz w tym poście. Zerknij! Pamiętaj, że Ty również możesz być inspiracją! Wstawaj więc!

 

Pamiętajcie, nikt jeszcze nie żałował wykonanego treningu! Gotowi? Do dzieła!

You may also like

42 komentarze

 1. ważne jest aby po prostu zacząć. lubię biegać więc czasami szłam na bieżnię na pół godziny a schodziłam z niej ostatecznie po 2 godzinach 🙂

 2. Wydaje mi się, że każdy motywacje czerpie z innego źródła. Ja na przykład wiem, że muszę ćwiczyć, żeby być zdrowa, ktoś inny, aby być chudy.

  1. Różne czynniki na to wpływają, najważniejsze by robić to mimo wszystko z uśmiechem i czerpać z tego radość! 🙂

 3. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze pasja 🙂 u mnie z motywacja roznie bywa. Kwestia podejscia do tego, co zamierzam robic, co lubie. Bo jesli mam isc sprzatac, to na motywacje czekam jak na zeszloroczny snieg – a i tak nie przyjdzie

  1. Rozumiem 🙂 Jednak to wszystko kwestia nastawienia! Czasami lepiej szybko uporać się z tym sprzątaniem by odpocząć ze spokojną głową! 🙂 Dużo motywacji i sił :*

  1. Może właśnie to Ty musisz chcieć, bo niestety nikt za nas nie wykona roboty 🙂 Spróbuj znaleźć cel na którym Ci na prawdę zależy 🙂

  1. Najważniejsze, że już masz tą świadomość! Super! To już dużo, teraz powoli działamy! Zobaczysz, dasz radę!

  1. Spróbuj zmobilizować się którąś radą! 🙂 Może nie wyjdzie od razu, ale z czasem na pewno! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.