Nowy strój-nowa energia!

Pamiętam swoje początki ze sportem. Nakładałam grube dresy i ciepłą bluzę, która z minuty na minutę robiła się coraz cięższa. W wietrzne dni obowiązkowo musiałam mieć na głowie ciepłą zimową czapkę. Czy tylko ja tak miałam, ej?

Jednak od zawsze uważałam, że fajna stylówa podczas sportu to podstawa! Ok, wiem co myślisz, nikt nie lubi tych „lanserskich” siłowni. Tych miejsc, gdzie każdy kosmyk włosów jest idealny, a skarpetki muszą pasować do sportowego stanika. Nie przesadzajmy. Siłownia to nie wybieg. Musimy przede wszystkim pamiętać o wygodzie, natomiast uważam, że gdy wyglądamy i czujemy się dobrze, komfort naszych ćwiczeń rośnie! Mamy więcej zaangażowania by dalej poprawiać naszą sylwetkę.

Jak dobrać strój? Kilka małych podpowiedzi:

  1. W całej stylizacji unikaj grubych szwów, guzików i wystających naszyć. Mogą one spowodować nieprzyjemne obtarcia.
  2. Pamiętaj by materiał odprowadzał wodę- Ty poczujesz się komfortowo i Twoje ciało Ci podziękuje.
  3. Buty wybierz w zależności do wykonywanych ćwiczeń. Warto zadbać by miały amortyzowaną podeszwę i lekki materiał, który umożliwi oddychanie Waszym stopom. Gdy ćwiczysz na siłowni zadbaj by buty miały dobrą przyczepność. Brak tego może utrudniać wykonywanie prostych ćwiczeń. Gdy wybieracie buty do biegania, warto określić biomechanikę naszej stopy. W zależności od wyniku dobieramy buty, które uchronią nas przed urazami i szybką kontuzją. Warto też uzupełnić je dobrze dobraną żelową wkładką.
  4. Dziewczyny, pamiętajcie również o dobrze dobranej bieliźnie- staniki sportowe nie krępują ruchów i trzymają co trzeba na swoim miejscu 🙂 Najlepiej poradzić się doświadczonej brafitterki.

Osobiście twierdzę, że kolorowe ciuchy dodają dużo energii i uśmiechu!

Ok! Teorię znamy, więc czas na zakupy? 🙂

 

Na ostatni trening wybrałam strój z kolekcji Cardio Bunny:

 

Mrs Kędziorek

You may also like

3 komentarze

  1. Fajny, konkretny artykuł , no i przede wszystkim świetna figura 🙂 Ja ostatnio kupiłam sobie strój Cuna i będę motywować się do ćwiczeń! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.