Znowu od nowa?

Dokładnie miesiąc temu było głośno o postanowieniach noworocznych. Miesiąc minął bardzo szybko, prawda? Co z naszymi postanowieniami? Wciąż w nich trwacie i dążycie do celu? A może już czekacie na kolejny rok, by ustanowić nowe?

Może zacząć od teraz?

Niezależnie od poziomu wykonania założeń, wiem jedno! Nie możemy się poddawać!

Dlaczego tak ciężko jest trzymać się postanowień? Co zrobić jeżeli już się złamaliśmy!

W głowie łatwo wyznaczyć cele! Często jest gorzej z ich realizacją. Często, gdy mówimy o naszych planach, lub podziwiamy kogoś innego, skupiamy się tylko na efekcie końcowym. Czyli tym najprzyjemniejszym- sukcesie. Często zapominamy, że za sukcesem kryje się ciężka praca. Zarówno w sporcie jak i w każdej innej dziedzinie, aby osiągnąć efekt trzeba porządnie się napracować.  Rzadko kiedy ciężka praca przychodzi komuś lekko i od niechcenia.

Niezależnie od tego na jakim etapie jesteśmy, każdy potrzebuje motywacji i bodźca! Nie czekaj na następny rok! Pierwszy styczeń to tylko data, która nic nie zmienia. Życie trwa! Każda zmiana musi powstać najpierw w nas samych. Później po prostu to zrealizujemy!

Jeżeli wyznaczyłeś sobie cele, warto zająć się ich analizą. Zastanów się, co chcesz zrobić, jak chcesz to osiągnąć i (o ile tak się stało) co jest przyczyną braku zamierzonego efektu.

Może okazać się, że problemem w realizacji celów jest też niewłaściwe nastawienie. Przykładowo, jeżeli celem było- “Zacząć ćwiczyć!”, a czujesz, że nie lubisz tego robić, nie łatwo będzie Ci osiągnąć ten cel! Może sport źle Ci się kojarzy jeszcze z czasów szkolnych, w których unikałaś ruchu! Może to oznaczać że musisz zmienić nastawienie! Jeden ogólny cel zamień na kilka mniejszych, które będą łatwiejsze do realizacji. Nie rób nic na siłę, bo zniechęcisz się jeszcze bardziej! Zacznij od początku, poszukaj przyczyny. Zastanów się gdzie jest blokada i czy nie siedzi w Twojej głowie.

A może by tak zamiast się dołować zacząć po prostu żyć z satysfakcją? Nie zaczynaj od nowa! Albo zacznij, ale nigdy nie kończ!Ÿ™‚ Postaraj się czerpać radość i satysfakcję z tego co już osiągnęłaś! Boisz się wyznaczania celów? Wrzuć na luz! Nie wyznaczaj ich, ale naucz się zauważać swój progres. Naucz się cieszyć ze swoich osobistych postępów! Zrób coś czego się boisz, obawiasz i bądź z siebie dumny! Nie bądź jak koleżanka, bądź najlepszą wersją siebie! Skoncentruj się na tym w czym jesteś dobry. Rób to i czerp z tego satysfakcję! Rozdawaj swój uśmiech! Przecież to wszystko robisz dla siebie! Nikt za Ciebie nie wykona obowiązków, ale również nie poczuje radości z wykonania danej czynności!

postanowienia
nowy_rok

You may also like

3 komentarze

  1. Masz racje 🙂 Duzo osob wyznacza sobie cele nie lubiac ich lub nie czujac “pociagu” do nich, jak np z cwiczeniami jak powiedzialas. Wtedy najlepiej albo zmienic nastawienie i widziec plusy w tym celu i polubic go zapoznajac sie z nim po trochu lub wyznaczyc sobie cel, ktory jest czyms, co lubimy, zmuszajac sie do czegos nie sprawia, ze pracuje sie z tym dlugo.

    Zawsze jest dobry czas, zeby zaczac zmiany w swoim zyciu. 🙂
    Pozdrawiam ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.