Plaże na Thassos które warto odwiedzić

plaża_marmurowa

W poprzednim poście wspominałam, że chcąc dobrze zjeść w Grecji, warto zapytać bądź podpatrzeć rodowitych mieszkańców gdzie jedzą. Oni wiedzą najlepiej. Podobnie jest z plażami. Po przepysznym posiłku w miejscowości Limenaria oddaliśmy naszą mapę w ręce Greków, by pozaznaczali nam miejsca warte odwiedzenia, między innymi plaże Thassos. Sprawdziliśmy je i na prawdę nie żałowaliśmy!

Pierwszym miejscem z polecenia do którego się wybraliśmy była:

Plaża Tripiti.

Znajduje się około 3 km od Limenarii na południu wyspy. Jest długa i dosyć szeroka, otoczona z dwóch stron skałami. Naszym zdaniem jest numerem jeden na tej wyspie! Co ciekawe, nawet nie była zaznaczona w żadnym z przewodników które oglądaliśmy. Może dzięki temu nie jest tak oblegana jak inne plaże. W zasadzie była tam jedynie garstka turystów.

Wybierając się na plażę Tripiti obowiązkowo musicie zabrać ze sobą sprzęt do snorkelingu! Jest tam bardzo dużo ciekawych, kolorowych rybek. My tego nie zrobiliśmy i do dzisiaj żałujemy. Jednak woda była tak przezroczysta, że mogliśmy obserwować co się dzieje pod jej powierzchnią bez okularków. Nigdy nie widzieliśmy jeszcze tak ciekawego podłoża. Zamiast piasku czy kamieni, pod wodą znajdowały się płyty skalne. Były bardzo śliskie, ale mega przyjemne dla stópek. Podobno żyje na nich bardzo dużo jeżowców, więc warto zabrać ze sobą ochronne obuwie. Jednak my dreptaliśmy boso i nie odczuliśmy ich obecności. Czasami tylko potrzebowaliśmy tylko trochę stabilności.

Po prawej stronie plaży znajduje się wybetonowany pomost, który daje możliwość dopłynięcia w to miejsce łódką. Można wykorzystać to jako podest do swobodnego rozłożenia sprzętu wędkarskiego.

To miejsce jest obowiązkowe do odwiedzenia zwiedzając plaże Thassos! Sami zobaczcie..

plaże Thassosplaże Thassos tripiti

Warto wspomnieć, że jest to miejsce spotkać tych którzy nie potrzebują strojów kąpielowych by się opalać.

Plaża Marmurowa

Wyspa Thassos słynie z marmuru, w związku z tym jak się domyślacie plaże marmurowe są z pewnością najbardziej uczęszczane. Są dwie: Saliara Beach i Marble Beach. Na jednej z nich płacimy jednorazowo 20 euro za leżaki na cały dzień. Możemy tę kwotę wykorzystać w barze.  Druga plaża jest teoretycznie za darmo. By zająć leżak musimy kupić cokolwiek w pobliskim barze. Wychodzi więc podobnie. Oczywiście na tej drugiej możemy kupić tylko butelkę wody i leżeć cały dzień popijając ją po łyczku. Polecam skorzystać jednak z oferty barowej, nie będziecie żałować!

Dojazd na obie plaże jest po bardzo kamienistych drogach szutrowych. Dobrze sprawdza się na nich auto offroadowe. Nie sposób jest dojechać w to miejsce czystym autem i z otwartymi oknami. Parking na miejscu jest bezpłatny.

Warto jednak poświęcić czas na dojazd. Plaże marmurowe są wyjątkowe! Białe kamyczki tworzą super klimat a woda wydaje się jeszcze ładniejsza i czystsza dzięki tej bieli. W oddali możemy obserwować prace nad wydobywaniem marmuru. W sezonie nastawcie się dużą ilość osób. No hej, nie tylko wy chcecie poczuć te zimne białe kamyczki.

plaże_thassosplaże Thassostasos tasosplaże Thassos

Golden Beach

Nazwę Złota Plaża wzięła się zapewne stąd, że znajduje się na niej przyjemny złoty piasek. Jest dosyć długa, ciągnie się przez parę kilometrów. To takie miejsce w którym można spędzić cały dzień nie nudząc się. Dzieci mogą swobodniej wejść do morza, gdyż jest płytko na sporym odcinku. Dorośli też znajdą tutaj coś dla siebie. Możemy na niej spotkać klimatyczne bary, strefy relaksu czy piękne restauracje na świeżym powietrzu. To również raj dla aktywnych! To największe skupisko sportów wodnych w jednym miejscu. Nie dość, że jest tłoczno na brzegu, to i morze tętni życiem. Wodne skutery, deski, kajaki czy rowerki wodne. Cała gama możliwości na aktywne spędzenie czasu. A kto nie chce płacić za atrakcje, może pobiegać boso brzegiem morza. Piasek jest przyjemny i nie sprawia tyle bólu stopom co kamienie.

plaże Thassos

Jeżeli wybierasz się na Thassos, zachęcam również Wyspa Thassos – co warto zobaczyć w którym poznasz inne ciekawe miejsca warte zobaczenia.

You may also like

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.