Poranne treningi – dlaczego warto?

poranne treningi

Dzień dobry!

Przyznawać się, kto z Was lubi pospać dłużej? A może jesteś rannym ptaszkiem?

Dawniej słowo poranek, nie wzbudzało we mnie pozytywnych uczuć! Przez ostatni miesiąc wprowadziłam do mojego planu dnia poranne treningi! Postanowiłam Wam o tym napisać, gdyż osobiście odczułam bardzo dużo plusów na sobie! Mimo, że pierwsze wrażenie wstawania po 5 godzinie, gdy możesz pospać do 7 wydawało się dosyć absurdalne, jednak wpłynęło na mnie rewelacyjnie!

Ustalmy na początku oczywisty fakt. Po pierwsze: Ja też lubię pospać! Po drugie: Mi też się nie chce!

Dlaczego jednak wstaję i idę na poranny trening, rozruch czy po prostu korzystam z aktywności o poranku?

 

Dobrze wykorzystany dzień!

Gdy uda Ci się zwalczyć poranne leniuchowanie, poczujesz ile masz możliwości, chęci do realizacji planów czy postanowień! Pom za tym, po treningu, twój mózg jest dotleniony, a to zapewni Ci lepsze samopoczucie na cały długi dzień, który masz przed sobą! Nie wiem, czy już zdążyliśmy zauważyć, jak długość dnia się powoli skraca! Doceniajmy poranne promienie słoneczne, niedługo będziemy budzić się o mroku!

Poczucie satysfakcji.

Wykonanie porannego zadania o tak wczesnej porze daje nam ogromne uczucie satysfakcji! Już podczas treningu, jestem z siebie zadowolona, że zmotywowałam się by go wykonać! Uczucie po nim, jest jeszcze lepsze! Przełamanie się mimo ciężkiego poranka,  da Ci większe poczucie własnej wartości i będziesz produktywniejszy w ciągu dnia! Na prawdę warto pomęczyć się rano, by mieć lepszy cały dzień!

Spokój i pozytywne nastawienie.

Poranna aktywność pomoże Ci wyładować stresy, a dzięki temu zachować większy spokój w ciągu dnia! Oczyścisz umysł z negatywnych myśli, napięcia i poprawisz koncentrację. Po za tym po prostu będziesz bardziej aktywny i wydajny w ciąg dnia! Podczas ćwiczeń lubię słuchać motywujących nagrań, książek lub po prostu energetycznych kawałków. To również dobry sposób na zachowanie pozytywnego nastawienia!

Planowanie.

Zaplanowanie treningu o porannej porze, automatycznie zmusza nas do lepszej organizacji dnia! Jak wiadomo, dobra organizacja dnia, to podstawa! Często jest tak, że gdy mamy napięty grafik, jesteśmy w stanie zrobić więcej niż w wolny dzień! Brak czasu zmusza do planowania, a wykonanie go jest motywujące!

Trening z głowy!

Z mojego małego doświadczenia, dobrze wiem, że więcej przeciwności by wykonać trening jest po południu niż rano. Po całym dniu wchodzi w grę często zmęczenie, nieprzewidziane sytuacje, problem z zaplanowaniem posiłków itp. Z rana te przeciwności nie istnieją! Musisz jedynie zwlec się z łóżka! Po treningu, masz świadomość i luz, że cokolwiek się wydarzy w ciągu dnia, Ty masz już trening zrobiony! Po pracy czeka Cię relaks,  drugi trening lub przyjemny czasz w gronie przyjaciół!

Więcej energii!

Zrozumie ten kto to zrobi! O taak, poranne treningi sprawiają, że mam ogrom energii i chęci do działania! Często po treningu wracałam do domu, by zjeść wspólne śniadanie z Erykiem. Ten dopiero się budził i zawsze ze zdziwioną, zaspaną miną pytał “Jak Ty to robisz, że masz tyle energii“. Proste! Po prostu spróbuj!

 

Warto jednak pamiętać o tym, by przy planowaniu porannych treningów, zadbać o odpowiednią ilość snu! Jeżeli planujesz wysiłek na czczo, ważne by nie przekraczał godziny, lub był mniej intensywny!

Jeżeli nie przekonałam Cię jeszcze, że poranne treningi to super sprawa, zostało Ci jedno: spróbować i przekonać się sam! Czekam na Twoje wrażenia!

poranne treningi

You may also like

6 komentarzy

  1. Jestem w szoku na to co piszę, ale masz rację. Ja od ponad tygodnia ustalam wcześniej budzik i poświęcam małą chwilę na ruch. Co prawda nigdy nie ćwiczyłam jakoś nadambitnie, jednak mój kręgosłup się zbuntował. Nie robię czegoś wielkiego, ale małymi krokami do celu. Wstaję na pierwszą melodię budzika i bez myślenia zaczynam 30 minut treningu dla kręgosłupa itp. Co mi to daje? Po tych kilku dniach już czuję, ze jest odciążony, a przede wszystkim 30 minut od obudzenia jestem już totalnie rozbudzona i gotowa do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.