Rodos – co ciekawego?

Wakacje! Czujecie ten klimat? Wybraliśmy się w malownicze tereny wysypy Rodos! To nasz pierwszy pobyt w tym miejscu! Wynajeliśmy więc mały zgrabny samochód i pojechaliśmy zwiedzać okolicę.

podróż-samochód-wakacje

 

Na początku ruszyliśmy w południowym kierunku wyspy. Odwiedziliśmy plażę Prasonis. Jest to miejse gdzie stykają się  dwa morza: Egejskie i Śródziemne. Pomiędzy nimi znajduje się plaża która czasami w całości jest zalewana. Bardzo ciekawe miejsce. Niesamowicie tam wieje!  Jest to raj dla suferów! Morze aż roi się od kolorowych desek, masztów i latawców. Mimo, że nie uprawialiśmy nigdy takich sportów, miło było móc obserwować zmagania profesjonalistów i tych którzy stawiają w tym pierwsze kroki. Oboje stanowczo stwierdziliśmy, że kiedyś musimy tego spróbować! To miejsce ma cudowny klimat.

Ku naszemu zdziwieniu bardzo dużo słyszeliśmy tam polskich głosów. Okazało się, że powstały tam dwie szkoły prowadzone przez Polaków. Można nauczyć się w nich kiteboardingu i windsurfingu.
Prowadzą je cudowni ludzie z pasją!

 

 

Odwiedziliśmy też punkt widokowy przy Zamku Monolithos. Znajduje się on na szczycie 236-metrowej skały nad zatoką Kerameni. Musieliśmy się troszkę wspiąć. Uwierzcie, że warto pokonać tę trasę by znaleźć się na górze i móc podziwiać te piękne widoki.

 

 

Nie mogliśmy przegapić Doliny motyli. Miejsce to aż tryska piękną zielenią. Słychać tam przyjemny odgłos potoku. Niestety motyli najwięcej jest w sierpniu. Spotkaliśmy gromady śpioszków na drzewach, ale nie były to te ilości na jakie się nastawialiśmy. Mimo to bardzo miło było spokojnie pospacerować w tym miejscu i zobaczyć parę ciekawych okazów.

 

 

Następny przystanek zrobiliśmy na Santa Marina Beach! Ahh, można się tu totalnie zrelaksować, wypić przepyszną kawę bądź drinka i skosztować rybnych przysmaków. Cudowne wspólne chwile…

 

 

Na koniec odwiedziliśmy miejscowość Lindos. Tamtejsza plaża jest podobno jedną z najpiękniejszych plaż w całej Grecji. Pewnie z tego powodu była bardzo oblegana przez turystów. Przyjemny piasek i przepiękny błękit wody zachęcał do kąpieli! Oczywiście, musieliśmy skorzystać!

 

 

Rodos

 

Mam nadzieję, że chociaż troszkę udało nam się zachęcić Was do zobaczenia tej wyspy! A może wybierzecie się tam jeszcze w tym roku 🙂

Jak Wasze wakacyjne plany?

Mrs & Ms Kędziorki

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.