Sernik na zimno z piankami – guma balonowa

sernik_guma_balonowa

Najpierw kupujesz aromat o smaku gumy balonowej, a później 2 miesiące myślisz, “Do czego go użyć?“. Cała ja. Jednak dzięki temu powstał ten genialny sernik na zimno z piankami.

Zamawiając ten aromat o smaku gumy balonowej(dostępny w Strefa Mocy) byłam przekonana, że to genialny pomysł. Jednak, gdy miałam już go w domu, nie miałam pojęcia do czego go użyć. Tak oto przeleżał zamknięty w szafce kilka miesięcy. Jednak nie dałam za wygraną. Postanowiłam użyć go w serniku i tak oto powstał genialny sernik z piankami, który prezentuję Wam poniżej.

Cały to równo 1000 kcal. Jeden kawałek ma 125 kcal(Białko 9.8/ Tłuszcze 3.6/ Węglowodany 13). Kto się skusi?

sernik z piankami

Sernik na zimno z piankami – SKŁADNIKI:

PRZYGOTOWANIE:

🔶 Połącz na gładką masę jogurt i serek ricotta. Podziel na dwie części

🔶 Do jednej “mniejszej połowy” dodaj 1/2 przygotowanych jagód i zmiksuj. Pozostałe dodaj w całości. Rozpuść żelatynę w małej ilości wody(ok. 50g), połącz i wymieszaj łyżeczką. Wylej do przygotowanego naczynia i wstaw do lodówki na około 30 minut.

🔶 Do drugiej części dodaj rozpuszczoną żelatynę, aromat o smaku gumy balonowej(lub innym) i pianki. Polecam te większe, gdyż malutkie, zlały się z serniczkiem.

🔶 Gdy pierwsza warstwa sernika lekko zastygnie, wylej delikatnie drugą warstwę. Dodaj pianki na górę. Wstaw do lodówki na minimum 4h.

Jak widać, przepis jest banalnie prosty w przygotowaniu, a Ty zaserwujesz bardzo oryginalny serniczek.

sernik na zimno z piankami

Jeżeli boisz się nowych smaków, może spróbujesz coś bardziej standardowego np. sernik kokosowy lub wilgotne ciasto z ciecierzycy z czekoladą.

You may also like

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.