Training Mask wzięte na warsztat!

training-mask-kedziorki

W ostatnim czasie mieliśmy okazję testować dwie maski od Training Mask w wersji 2.0 i 3.0.  Co mówi sam producent? A jakie my mamy zdanie? Te dwie opinie będziecie mogli porównać w tym artykule.

 

Technologia, w której produkowane są maski wydolnościowe Traning Mask powstała w oparciu o liczne badania, mające na celu imitować trening w warunkach rozrzedzonej atmosfery. Obniżony dostęp do tlenu powoduje u sportowca konieczność wykonywania głębszych wdechów, co skutkuje wzmocnieniem przepony, wzrostem elastyczności pęcherzyków płucnych i podniesieniem ogólnej wydolności organizmu.

~Training Mask

Często w przeróżnych spotach na temat masek można się dowiedzieć, że imitują trening tak zwany wysokogórski, gdzie występuje rozrzedzenie atmosfery. Ale czy to jest możliwe? Niestety nie!

W warunkach wysokogórskich zachodzą reakcje w naszym organizmie, ale nie ze względu na brak dostarczanego powietrza (jak to jest w przypadku masek), lecz ze względu na inny rodzaj mieszanki tam występującej. Za pośrednictwem tego powstają różne reakcje w naszym organizmie np. wzrost erytrocytów odpowiedzialnych za przenoszenie tlenu. Tego niestety nie jesteśmy w żaden sposób zapewnić za pomocą masek. Choć, może i lepiej, gdyż kochamy jeździć w góry i podziwiać te widoki. Treningi tam to sama przyjemność! Coś pięknego!

Podczas treningu z maską nasza przepona ma utrudniony sposób pracy. Dzięki czemu dostaje potrzebne bodźce do rozwoju. Pamiętam jak przy pierwszym treningu nie mogłem sobie poradzić z 2 poziomem intensywności maski. Natomiast już przy drugim treningu poszło mi zdecydowanie lepiej, dochodząc do piątego poziomu w sześciu poziomowej skali. Bardzo ważna przy ćwiczeniach jest praca nad własnym oddechem. Musimy aktywować naszą przeponę, która odpowiada za stabilizację, koordynując kręgosłup z naszym oddechem. Słabo aktywna przepona może prowadzić nawet do dolegliwości związanych z bólem karku czy głowy. A więc do roboty!

paulina_z_kedziorki_com

Jeszcze kilka słów na temat samej wydolności. Jednym z parametrów określających sposób wytrenowania jest tętno. Czyli jak nasz organizm się zachowuję wykonując daną czynność. Testowaliśmy maskę zarówno na bieżni jak i w terenie. Będąc w masce i bez niej tętno nie ulegało zmienie, jedynie utrudnione było oddychanie.

Maski tlenowe Training Mask produkowane są z wysokiej jakości materiałów – do wykonania części twarzowej stosowany jest niealergiczny silikon, a przytrzymujący całość rękaw powstaje z odpornego na uszkodzenia i trwałe zabrudzenia neoprenu. Ważną częścią są także specjalne zawory, dzięki którym maska treningowa może spełniać swoje zadanie. Każdy element opracowany został w taki sposób aby maksymalnie obniżyć masę zestawu i zapewnić użytkownikowi pełen komfort. Lekkie, idealnie dopasowane do twarzy maski do ćwiczeń nie zsuwają się nawet w czasie intensywnych ćwiczeń i nie powodują nieprzyjemnych otarć.

~Training Mask

Wykonanie maski jest na bardzo wysokim poziomie. Mimo intensywnego używania brak widocznych śladów użytkowania. Maskę miałem dobraną nie optymalnie. Tylnie za luźne zaczepy nie przeszkadzały w wykonywaniu treningów. Nigdy maska mi nie spadła chodź czasem próbowałem ją zrzucić dla testu 🙂

 

Podsumowując:

Maski są przeznaczone dla zaawansowanych sportowo osób, które potrzebują dodatkowych bodźców by wznieść treningi na wyższy poziom. Wzmacniają przeponę i pomagają sobie radzić z niekomfortową sytuacją podczas treningu. Niestety nie zastąpią nam treningu wysokogórskiego. Jeżeli decydujemy się na kupno maski posłużą nam nam długo, gdyż są świetnie wykonane. Na treningu w terenie maski przykuwają ogromną uwagę i zapewniam Was, że będziecie obserwowani! 🙂

eryk_traningmask_kedziorki

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.